Przewodnik po wykopywaniu waluty Bitcoin – pierwsze kroki

Dowiesz się, (1) jak działa wykopywanie bitcoinów, (2) jak zacząć wykopywać bitcoiny, (3) jakie jest najlepsze oprogramowanie do wykopywania bitcoinów, (4) jaki jest najlepszy sprzęt komputerowy do wykopywania bitcoinów, (5) gdzie znaleźć najlepsze kopalnie do wykopywania bitcoinów oraz (6) jak zoptymalizować zarabianie bitcoinów.


Trudno jest wykopywać bitcoiny z zyskiem, jeśli się jednak tego próbuje, to zapewne warto dać szansę tej koparce do wykopywania bitcoinów.

Jak działa wykopywanie waluty Bitcoin

Zanim zacznie się wykopywać bitcoiny, warto dobrze zrozumieć, co to oznacza. Wykopywanie bitcoinów jest legalne i odbywa się przy użyciu procesów weryfikacji hashów SHA256 w dwóch rundach mające na celu zweryfikowanie transakcji bitcoinowych i zapewnienie wymaganego bezpieczeństwa publicznej księdze głównej sieci bitcoinowej. Prędkość wykopywania bitcoinów mierzy się w hashach na sekundę.

Sieć bitcoinowa wynagradza osoby wykopujące bitcoiny za ich trud, przyznając za dostarczanie potrzebnej mocy obliczeniowej bitcoiny zarówno w postaci świeżo utworzonych bitcoinów, jak i opłat transakcyjnych objętych transakcjami uwierzytelnianymi podczas wykopywania bitcoinów. Im więcej mocy obliczeniowej można włożyć, tym większy udział w zyskach.

1. krok – uzyskanie najlepszego sprzętu komputerowego do wykopywania waluty Bitcoin

Kupowanie bitcoinów – w niektórych przypadkach może być konieczne zakupienie sprzętu komputerowego do wykopywania za bitcoiny. Obecnie większość sprzętu można kupić w portalu Amazon. Warto również zerknąć na wykresy dotyczące bitcoinów.

Jak rozpocząć wykopywanie waluty Bitcoin

Aby zacząć wykopywać bitcoiny, trzeba zaopatrzyć się w służący do tego sprzęt komputerowy. W początkowym okresie po powstaniu bitcoinów możliwe było ich wykopywanie przy użyciu procesora swojego komputera lub karty VPC o dużej prędkości. Dziś nie jest to już możliwe. Spersonalizowane chipy ASIC Bitcoin pozwalają osiągnąć wydajność na poziomie do 100 razy większym niż stare systemy. Zdominowały one branżę wykopywania bitcoinów.

Wykopywanie bitcoinów przy użyciu jakiegokolwiek słabszego sprzętu spowoduje zużycie większej ilości prądu elektrycznego niż można by opłacić z potencjalnych zysków. Bardzo ważne jest wykopywanie bitcoinów za pomocą sprzętu komputerowego stworzonego specjalnie w tym celu. Kilka firm, na przykład Avalon, oferuje doskonałe systemy skonstruowane do wykopywania bitcoinów.

Najlepsze usługi wykopywania waluty Bitcoin w chmurze

Kolejną możliwością jest zakup usługi wykopywania w chmurze bitcoinowej. Upraszcza to znacząco cały proces, zwiększa jednak ryzyko, ponieważ użytkownik nie ma kontroli nad fizycznym sprzętem komputerowym.

Umieszczenie usługi na tej liście NIE oznacza rekomendowania jej. Istnieje niezwykle duża liczba oszustw związanych z wykopywaniem bitcoinów w chmurze.

Przegląd usługi Hashflare: Hashflare oferuje umowy na wykopywanie SHA-256 i można wykopywać bardziej zyskowne monety SHA-256, podczas gdy automatyczne wypłaty wciąż odbywają się w bitcoinach. Klienci muszą kupić co najmniej 10 GH/s.

Przegląd usługi Genesis Mining: Genesis Mining to największy dostawca bitcoinów i skryptów wykopywania w chmurze. Oferuje trzy plany wykopywania bitcoinów w chmurze, w rozsądnych cenach. Dostępne są także umowy na wykopywanie Zcash.

Przegląd usługi Hashing 24: Firma Hashing24 zajmuje się wykopywaniem bitcoinów od 2012 r. Ma siedziby na Islandii i w Gruzji. Korzysta z nowoczesnych chipów ASIC marki BitFury, aby zapewniać jak najlepsze działanie i jak najwyższą wydajność.

Przegląd usługi Minex: Minex to innowacyjny agregator projektów łańcuchów bloków przedstawianych w formacie ekonomicznej gry symulacyjnej. Użytkownicy kupują Cloudpacki, których następnie można użyć do tworzenia indeksów ze wstępnie wybranych zestawów farm wykopywania w chmurze, loterii, kasyn, rynków w świecie rzeczywistym i innych elementów.

Przegląd usługi Minergate: W ramach tej usługi oferowane jest wykopywanie bitcoinów w kopalni, łączone i w chmurze.

Przegląd usługi Hashnest: Usługa Hashnest jest obsługiwana przez firmę Bitmain, producenta linii koparek bitcoinów Antminer. Obecnie Hashnest dysponuje ponad 600 koparkami Antminer S7 do wynajęcia. Najbardziej aktualny cennik i dostępność podano w witrynie internetowej usługi Hashnest. W czasie, gdy powstaje ten artykuł jedną stawkę hash koparki Antminer S7 można wynająć za 1300 USD.

Przegląd usługi Bitcoin Cloud Mining: Obecnie wszystkie umowy oferowane w ramach usługi Bitcoin Cloud Mining są wyprzedane.

Przegląd usługi NiceHash: Wyjątkowość usługi NiceHash polega na tym, że korzysta się w niej z księgi zamówień w celu dopasowania nabywców i sprzedawców w umowach o wykopywanie. Z aktualnym cennikiem można się zapoznać w witrynie internetowej usługi.

Przegląd usługi Eobot: Zacznij wykopywać bitcoiny w chmurze w cenie już od 10 USD. Według twórców Eobota klienci mogą liczyć na rentowność korzystania z tej usługi po 14 miesiącach.

Przegląd usługi MineOnCloud: MineOnCloud dysponuje obecnie sprzętem o parametrach około 35 TH/s do wynajęcia w chmurze. Pośród koparek dostępnych do wynajęcia znajdują się Antminer S4s i S5s.

2. krok – pobranie bezpłatnego oprogramowania do wykopywania waluty Bitcoin

Kiedy już dysponuje się sprzętem komputerowym do wykopywania bitcoinów, trzeba pobrać specjalny program służący do tego celu. Istnieje wiele takich programów, a dwa najpopularniejsze to CGminer i BFGminer, programy wiersza polecenia.

Jeśli wolisz łatwość użytkowania wynikającą z dostępu do graficznego interfejsu użytkownika, możesz wypróbować program typu „kliknij i działaj” EasyMiner do urządzeń z systemami operacyjnymi Windows/Linux/Android.

Więcej na ten temat można dowiedzieć się na stronie najlepsze oprogramowanie do wykopywania bitcoinów.

3. krok – dołączenie do kopalni wykopywania waluty Bitcoin

Osobom gotowym do wykopywania bitcoinów polecamy dołączenie do kopalni do wykopywania bitcoinów. Takie kopalnie to grupy górników bitcoinów pracujących razem nad rozwiązaniem bloku, a następnie dzielących się zyskami. Nie dołączając do kopalni, można kopać przez ponad rok, zanim wykopie się choć jeden bitcoin. O wiele wygodniej jest podzielić się i pracą, i nagrodą z większą grupą B górników bitcoinów. Oto kilka opcji:

Polecaną przez nas w pełni zdecentralizowaną kopalnią jest p2pool.

Kopalnie wymienione poniżej uważane są za kopalnie w pełni weryfikujące bloki za pomocą programu Bitcoin Core 0.9.5 lub jego późniejszej wersji (rekomendowane są wersje 0.10.2 lub późniejsze, z uwagi na ryzyko w DoS):

 • BitMinter
 • CK Pool
 • Eligius
 • Slush Pool
 • 4. krok – założenie portfela waluty Bitcoin

  Kolejnym krokiem na drodze do wykopywania waluty Bitcoin jest założenie portfela Bitcoin lub korzystanie ze swojego istniejącego już portfela Bitcoin do otrzymywania wykopanych bitcoinów. Świetnym portfelem Bitcoin jest Copay – ma wiele funkcji i działa w wielu systemach operacyjnych. Dostępne są także sprzętowe portfele bitcoinowe.

  Bitcoiny są wysyłane do Twojego portfela Bitcoin za pomocą unikatowego adresu należącego tylko do Ciebie. Najważniejszym elementem, jeśli chodzi o zakładanie portfela Bitcoin, jest zabezpieczenie go przed potencjalnymi zagrożeniami poprzez włączenie uwierzytelniania dwuskładnikowego lub przechowywanie portfela na komputerze niepodłączonym do Internetu. Portfele można otrzymać, pobierając klienta oprogramowania na swój komputer.

  Pomoc w wyborze portfela Bitcoin można uzyskać tutaj. Będzie także potrzebna możliwość kupowania i sprzedawania bitcoinów. Do tego celu polecamy:

 • SpectroCoin – europejska giełda z przelewami SEPA tego samego dnia i możliwością dokonywania zakupów przy użyciu kart kredytowych,
 • Kraken – największa europejska giełda, z przelewami SEPA tego samego dnia,
 • Buying Bitcoin Guide – pomoc w znalezieniu giełdy bitcoinów w Twoim kraju,
 • Local Bitcoins – ta fantastyczna usługa pozwala znaleźć osoby w Twojej społeczności, które byłyby skłonne sprzedać Ci bitcoiny bezpośrednio, należy jednak zachować ostrożność,
 • Coinbase – dobre miejsce na start do kupowania bitcoinów, zdecydowanie odradzamy przechowywanie bitcoinów w tej usłudze.
 • 5. krok – regularne uzyskiwanie aktualnych informacji o walucie Bitcoin

  Aby czerpać zyski z wykopywania waluty Bitcoin, ważne jest pozostawanie na bieżąco z informacjami o niej. Ogólne informacje na ten temat można uzyskać w sekcji wiadomości WeUseCoins.

  Jest też sekcja wiadomości o wykopywaniu waluty Bitcoin, a w niej 5 najnowszych artykułów:

  [OSTRZEŻENIE] – 1 sierpnia 2017 r. dojdzie do BIP 148 UASF. To wydarzenie może mieć ogromny wpływ na Twoje zarobki jako osoby wykopującej walutę Bitcoin, poprzez wykopanie albo łańcucha w starej wersji, albo BIP 148.

  Polecamy przygotowanie się na to zdarzenie poprzez zapoznanie się z Przewodnikiem UASF.

  Written by Bitcoin Mining on .